МИ ПОСТІЙНО МАЄМО НА УВАЗІ ЕКОЛОГІЧНІ ПИТАННЯ

ПОЧИНАЮЧИ ВІД СТВОРЕННЯ АВТОМОБІЛЯ – І ЗАВЕРШУЮЧИ ЙОГО ПЕРЕРОБКОЮ

Починаючи від створення автомобіля і закінчуючи терміном його експлуатації, Бренд CITROËN наполегливо працює над тим, аби звести вплив автомобілів на навколишнє середовище до мінімуму – споживання палива, невеликі викиди CO2 та вихлопних газів, розумне використання природних ресурсів, покращення вторинної переробки, тощо.

 

Бренд CITROËN зобов'язується:

- обмірковувати екологічні проблеми, починаючи ще від етапу проектування своїх товарів та послуг;

- впроваджувати принцип кругової економії, включаючи переробку та повторне використання матеріалів.

 

Починаючи від створення автомобіля і закінчуючи терміном його експлуатації, Бренд CITROËN наполегливо працює над тим, аби звести вплив автомобілів на навколишнє середовище до мінімуму – споживання палива, невеликі викиди CO2 та вихлопних газів, розумне використання природних ресурсів, покращення вторинної переробки, тощо.

Бренд CITROËN зобов'язується:
- обмірковувати екологічні проблеми, починаючи ще від етапу проектування своїх товарів та послуг;
- впроваджувати принцип кругової економії, включаючи переробку та повторне використання матеріалів.
КОНСТРУКЦІЯ
КОНСТРУКЦІЯ

Екологічно-дружня конструкція – це перший крок до того, щоб ми прогресували на шляху до стійкої мобільності, підтверджуючи відповідність екологічним нормам автомобільної промисловості. У випадку Бренда CITROËN, це відображено у значній частині наших досліджень та інновацій, присвячених «чистим» технологіям та «зеленим» матеріалам, що знаходять собі місце при проектуванні автомобіля.

ВИРОБНИЦТВО
ВИРОБНИЦТВО

Бренд CITROËN виготовляє декарбонізовані автомобіля (СО2), використовуючи промисловий інструмент та обладнання, що дозволяє контролювати вплив на екологію та відповідати ключовим вимогам.

ПІСЛЯ-ПРОДАЖНА ПІДТРИМКА
ПІСЛЯ-ПРОДАЖНА ПІДТРИМКА

Щоб заохотити центрі продажів та сервісні станції до кращого поводження з відходами, Бренд CITROËN впроваджує власні ініціативи щодо переробки та оцінки відходів.

ПЕРЕРОБКА
ПЕРЕРОБКА

Бренд CITROËN наполегливо працює над тим, щоб зробити процес переробки більш ефективним, розробляючи продукти (автомобілі), які є максимально-придатними до цього. Метою такого підходу до проектування та виробництва автомобілів є бажання зменшити кількість відходів, що утворюються під час виготовлення, використання, переробки транспортних засобів.

КОНСТРУКЦІЯ

 • ЗМЕНШЕННЯ ВИКИДІВ ТА СПОЖИВАННЯ ПАЛИВА.
 • ВИКОРИСТАННЯ «ЗЕЛЕНИХ» МАТЕРІАЛІВ.
Superposition-Conception_DSK_1500x600

ЗМЕНШЕННЯ ВИКИДІВ ТА СПОЖИВАННЯ ПАЛЬНОГО

Бренд CITROËN використовує широкий спектр технологічних рішень, спеціально розроблених для зменшення споживання пального та викидів забруднюючих речовин. Ми також можемо використовувати нові гібридні силові агрегати та електричні двигуни для створення транспортних засобів, які є навіть ще більш екологічні.
2colonnes-Conception2_625x400

ПОКРАЩЕНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ДВИГУНІВ

CITROËN постійно працює над оптимізацією роботи усіх складових вузлів звичайних двигунів внутрішнього згорання – як бензинового, так і дизельного – включаючи такі визначні технології, як «Stop&Start», фільтри FAP та SCR.

2colonnes-Conception1_625x400

НОВЕ ПОКОЛІННЯ АВТОМАТИЧНИХ ТРАНСМІСІЙ

Гама високоефективних автоматичних трансмісій CITROËN у 2018 році розширилась – з появою 8-ступеневої АКПШ серії EAT8 (автоматична коробка перемикання швидкостей), яка пропонує ще більш вражаюче зниження споживання пального, водночас з покращенням вражень від водіння.

Electrification_1250x150

ВИКОРИСТАННЯ «ЗЕЛЕНИХ» МАТЕРІАЛІВ

НОВИЙ ПІДХІД ДО ПИТАННЯ

«Зелені матеріали» поділяються на три категорії:
- перероблені пластикові матеріали;
- матеріали природного походження (дерево, рослинні волокна, тощо);
- біоресурсові матеріали (наприклад, полімери, що виготовлені з відновлюваних ресурсів замість нафтохімічних).

Існує дві основні переваги їх використання:
- зменшення використання викопних матеріалів для виробництва пластику;
- сприяння розвитку об'єктів переробки матеріалів за рахунок збільшення необхідного затребуваного об’єму.

Бренд CITROËN впроваджує амбітний план використання «зелених» матеріалів з 2008 року. І наразі, за даними виробництва у 2018 році, на «зелені» матеріали припадає близько 30% загальної ваги транспортного засобу (полімери, метали, тощо).

Materiaux-verts1_625x400

ВИРОБНИЦТВО

 • ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА НА НАШИХ ЗАВОДАХ
 • СЕРТИФІКАЦІЯ ISO 14001
 • ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
Superposition-Production_DSK_1500x600

ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА НА НАШИХ ЗАВОДАХ

Бренд CITROËN відповідає на екологічні виклики наступним чином:
- допомога у боротьбі з глобальним потеплінням;
- зменшення забруднення, включаючи забруднюючі речовини, що потрапляють у повітря та воду;
- збереження природних середовищ існування та біорізноманіття, використання меншої кількості природних ресурсів, особливо води;
- зменшення кількості вироблених відходів та підвищення їх вартості.

1ColonneMixte-Production1_625x400

СЕРТИФІКАЦІЯ ISO 14001

Ми працюємо над сертифікацією вже більше 10 років і зараз бачимо результати цих зусиль на наших підприємствах, які тепер сертифіковані за ISO 14001. Цей стандарт був створений у 1996 році. Його вимоги передбачають, що заводи можуть контролювати та вимірювати вплив процесів на навколишнє середовище, а весь персонал проходить відповідну підготовку та тренінги.

ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

Foret_400x300

Наші виробничі майданчики значною мірою вільні керувати своїм біологічним різноманіттям, як вважають за потрібне.

Plantation_400x300

Ініціативи, що приймаються на наших виробничих майданчиках, включають в себе відновлення ділянок, на яких можна висаджувати місцеві види рослин.

Ecopaturage_400x300

Збереження випасу худоби – ще один приклад ініціатив на наших промислових ділянках.

ПІСЛЯ-ПРОДАЖНА ПІДТРИМКА

 • НАША ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА
 • ЛОГО «TRIMAN»
 • АВТО-ЕКО-БЕЗПЕКА
 • ПРОГРАМА «GREENPACT»
Superposition-Reparation1_DSK_1500x600
1ColonneMixte-Tri-gestion-des-dechets_625x400

НАША ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА

ЗБЕРІГАННЯ, СОРТИРУВАННЯ, УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

У відповідь на зростаючу потребу в охороні навколишнього середовища, Бренд CITROËN прагне до трьох речей: - переробка та збирання автомобільних відходів у співпраці з затвердженими організаціями; - відповідність національним та європейським регламентам; - відстежування відходів та термінів експлуатації, щоб їх можна було переробити.

ЛОГО «TRIMAN»

СТАНДАРТИЗОВАНА ПОЗНАЧКА TRIMAN

Triman_120x120

У січні 2015 року було введено обов'язкове у Франції позначення для продуктів, що підлягають вторинній переробці: логотип «Triman».

Метою запровадження цього логотипу є інформування споживачів про те, що вони не повинні викидати товар чи упаковку у сміттєвий бак для побутових відходів, а мають переробити його або перевезти до пункту збору утилізації. Цей логотип вже з'являється на деяких продуктах CITROËN (наприклад – шини, картонна упаковка, паперові роздруківки).

1ColonneMixte-Atelier_625x400

АВТО-ЕКО-БЕЗПЕКА AUTOCLEAN

УПРАВЛІННЯ ПЕРЕРОБКОЮ МАТЕРІАЛІВ З МЕТОЮ «ЕКО-ФРЕНДЛІ»

У 2009 році Бренд CITROËN став першим виробником автомобілів, сервісні станція якого отримали нагороду «Autoecoclean» від незалежного компанії-організатора Autoeco. Ця нагорода відзначає точки здачі зібраних автомобільних відходів для подальшої переробки чи утилізації. Також ця нагорода сприяє довгостроковому розвитку, адже пункти, які відповідають своїм зобов'язанням протягом 10 років, отримують позначку «Autoecoclean Platinum». У така нагорода вищого ґатунку вже була присвоєна декільком точками CITROËN.

ПРОГРАМА «GREENPACT»

СВІТ ПІСЛЯ-ПРОДАЖНОГО УТРИМАННЯ АВТОМОБІЛЯ

У Франції метою програми «GreenPact» є оптимізація управління екологічними аспектами діяльності торгових точок. Цей внутрішній та зовнішній комунікаційний план має на меті створити виразний «зелений» образ для дилерів з продажу нових автомобілів та сервісних станцій з після-продажного обслуговування автомобілів.
1ColonneMixte-Apres-Vente_625x400

ПЕРЕРОБКА

 • ПЕРЕРОБКА:
  - НАЛАШТУВАННЯ ЕКОНОМІКИ ЗАМКНЕНИХ (ЗАКІЛЬЦОВАНИХ) СИСТЕМ
  - СТАЛИЙ РОЗВИТОК ВІД ПОЧАТКУ ВИРОБНИЦТВА
  - ВИКОРИСТАННЯ ПЕРЕРОБЛЕНИХ МАТЕРІАЛІВ
  - ПЕРЕРОБКА ТА ДОДАТКОВА ВАРТІСТЬ АВТОМОБІЛІВ
  - ПЕРЕРОБЛЕННЯ ВАШОГО CITROËN

Superposition-Recyclage_DSK_1500x600

НАЛАШТУВАННЯ ЕКОНОМІКИ ЗАМКНЕНИХ (ЗАКІЛЬЦОВАНИХ) СИСТЕМ

Наша мета для Бренду CITROËN – досягти можливості повної переробки наших автомобілів у кінці їх життєвого циклу. Тому ми запровадили процедуру аналізу життєвого циклу транспортного засобу, в рамках якої ми вимірюємо загальний вплив автомобіля на навколишнє середовище починаючи від його розробки та створення і завершуючи переробкою наприкінці життєвого циклу. Використання цієї системи означає, що ми можемо оцінити матеріали, які використовуються у виробництві, та зробити кращий вибір для майбутніх автомобілів.

ЦИКЛ ЖИТТЯ АВТОМОБІЛЯ

Розробка автомобіля: - Аналіз життєвого циклу. - Підбір матеріалів. Виробництво: - Використання матеріалів вторинної переробки. Активна експлуатація: - Поводження з відходами та утилізація відповідно до рекомендацій сервісу. - Повторне використання та відновлення запчастин. Послуга обміну автомобілів Trade-In - Обмін автомобілів – старий на новий. - Знешкодження, знезараження, попередня переробка старого автомобіля. - Відповідність директивам ЄС.
Visuel-Cycle-de-Vie_FR_625x575
1ColonneMixte-Conception_625x400

СТАЛИЙ РОЗВИТОК ВІД ПОЧАТКУ ВИРОБНИЦТВА

Щоб переконатися, що всі продукти CITROËN можуть бути належним чином перероблені, наші наукові та дослідницькі групи слідкують за процесами переробки та повторного використання матеріалів. Вони також співпрацюють з постачальниками та партнерами Бренду, аби допомогти нам проаналізувати деталі та компоненти автомобіля з точки зору можливості їх переробки та потенціалу для повторного використання. Умовами сталого розвитку є: - Перелік матеріалів, що надають можливість переробки. - Питання зниження забруднення під час розробки та створення автомобіля. - Питання можливостей розбирання автомобіля, що теж впливають на особливості проектування та створення автомобіля.

ВИКОРИСТАННЯ ПЕРЕРОБЛЕНИХ МАТЕРІАЛІВ

ДОВГОТРИВАЛА ТРАДИЦІЯ

1ColonneMixte-Conception1_625x400

Перероблені матеріали мають ті ж технічні характеристики, що й нові. Їх термічна та механічна довговічність забезпечують високу якість та продуктивність.

1ColonneMixte-Conception2_625x400

Надзвичайно висока якість «зелених» матеріалів означає, що тепер їх можна використовувати в автомобілях CITROËN – як для прихованих, так і для видимих деталей.

ЗАВЕРШЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЯ В СТИЛІ «ЕКО-ФРЕНДЛІ»

У 7 КРОКІВ

В межах Бренду CITROËN вже понад 15 років функціонує окрема структура (підрозділ) для екологічно чистого збору та переробки транспортних засобів, що вже відпрацювали свій термін експлуатації. Загалом існує 7 етапів переробки автомобіля.

Un_120x120

Операція Trade-In – повернення/обмін автомобіля
Під час цієї операції, останній власник вживаного автомобіля, що вже відпрацював свій ресурс, доставляє його до затвердженого дилерського центру (як правило, в обмін на новий автомобіль). Дилер перевіряє транспортний засіб та видає необхідний сертифікат на переробку/знищення старого автомобіля (CoD, «Certificate of Destruction»).

Deux_120x120

Попередня обробка та знезараження
Акумулятор і шини знімаються, а подушки безпеки нейтралізуються. Далі наш сервіс-партнер видаляє з транспортного засобу всі залишки палива та інших рідин: моторне масло, трансмісійне масло, гальмівну рідину, хладогент кондиціонера. Згодом ці відходи будуть відновлені на 100% у спеціалізованому очисному центрі.

TRois_120x120

Демонтаж (розбирання) для повторного використання
Наступним кроком є демонтаж механічних деталей, панелей кузова, електричних та електронних компонентів. Вони будуть або повторно використані як готові деталі, або відновлені для можливості використання. Якщо це економічно вигідно, матеріали відправляються на переробку – наприклад, пластик та скло.

Quatre_120x120

Зберігання
Екологічно небезпечні матеріали відновлюються, запаковуються, та очікують надсилання до компаній, що спеціалізуються на переробці або знищенні відходів.

Cinq_120x120

Дроблення
Знешкоджені вузлі та запчастини відправляються в дробарку, де їх подрібнюють на шматочки розміром лише кілька сантиметрів. Потім ці шматки проходять процес початкового магнітного сортування для наступної переробки (переплавки) у різні сорти сталі.

Six_120x120

Сортування після дроблення
Решта подрібненого матеріалу сортується автоматично, завдяки використанням різних фізичні властивостей матеріалів (магніти, вихровий електрострум, флотація) – це дозволяє розділити різні типи матеріалів.

Sept_120x120

Переробка, відновлення, звалище
Після сортування різноманітні фрагменти матеріалів підлягають вторинній переробці: метали направляються до металургійних заводів для переплавлення, деякі пластмаси повертаються до виробників пластмас. Або матеріали перетворюються в енергію, що використовується на будівельних роботах, для міського опалення, електростанції, тощо. Ці промислові процеси дають можливість переробляти або повторно використовувати понад 95% ваги транспортного засобу, що значно зменшує кількість кінцевих відходів, які в кінцевому рахунку відправляються на спеціалізовані сміттєзвалища.

Top